Property in: LONDON
Step-by-step guide

Londra'da Ev Almak: Uluslararası Alıcılar İçin Bir Kılavuz

Londra'da bir ev satın almak, özellikle uluslararası alıcılar için çok uğraştırıcıdır. Yabancılar için bu nihai rehberde ev satın alma sürecini ve vergileri anlattık ve en sık sorulan soruyu yanıtladık.

Ekonomik belirsizliğe rağmen Londra evleri kademeli olarak büyümeye devam ederken, Londra'daki uluslararası emlak yatırımının çeşitli eğilimlerini ve yabancılar için ev satın alma sürecinin bir dökümünü toplayıp tartışıyoruz.

Görünüşe göre Londra'daki yeni evler, salgından küresel ekonomik zorluklara kadar neredeyse her türlü büyük türbülansa dayanıklı. Ortalama olarak, Londra'daki bir ev 2021'de %5-10 daha pahalı hale geldi ve 2022'de de benzer bir trend gördük.

Ayrıca, birçok kişi önümüzdeki on yılda %20'lik bir fiyat artışı bekliyor. Aslında, birkaç pazar analizi, 2022'de Birleşik Krallık mülküne 33 milyar sterlinlik yatırım öngörüyordu. Sonuç olarak, Londra'da yeni bir ev satın almak isteyen yerel ve uluslararası alıcılar için doğru mülkü bulmak kritik öneme sahip. Peki pazarı bu kadar çekici kılan nedir ve yurt dışından alıcılar için süreç tam olarak nasıl ilerliyor?

İngiltere'de yeni inşa edilen mülkler - maliyetler ve beklentiler

Yabancılar Neden Londra Gayrimenkulüne Yatırım Yapar?

Birçok yatırımcı, İngiltere'deki emlak piyasasının en güvenilir ve öngörülebilir piyasalardan biri olduğunu düşünüyor. Sürekli artan emlak talebi, %2-10'luk devam eden emlak fiyat artışını ve %4-10'luk kira gelirini yönlendiriyor.

Sterlin, Avrupa'nın en popüler 3. para birimi olduğu için yatırımcılar için çok cazip. Ancak birçok kişi bunun EUR ve USD'den daha güvenilir olduğunu düşünüyor. Başka bir deyişle, Londra emlak piyasasına yatırım yapmak, yatırımcıların döviz risklerini azaltmasına yardımcı olur.

Ayrıca, bu piyasaya yatırım yapmak, yatırımcıların güvenilir ve öngörülebilir siyasi ve ekonomik sistemleri tercih ederek fonlarını çeşitlendirmeleri için iyi bir yoldur.

Yatırım Amaçlı Gayrimenkul Satın Alma: Hızlı Bir Bakış

İngiltere'de mülk satın almak bir prosedürdür

Londra'da emlak fiyatları Birleşik Krallık ortalamasından çok daha yüksek olduğu için, yeterli paranız olduğunda Londra'da yaşamak ve yatırım için bir ev satın almak mantıklıdır. Satış ve yeni yapılan pazarlar arasında çeşitli farklılıklar olmakla birlikte, genel prensipler aynı kalır.

Londra'da bir mülk satın alımını finanse etmek için gereken en düşük fonlar için referans noktası olarak en az 400.000 £ 'a sahip olmak daha iyidir.

Bir alıcının yabancı olarak Londra'da bir mülk satın alması yaklaşık iki ay veya daha uzun sürer ve her şey mükemmel bir ev seçmekle başlar. Yeni inşaatlarla ilgilenen uluslararası (ve yerel) alıcılar için 1newhomes'un devreye girdiği yer burasıdır. Londra'daki tüm yeni evleri görün, bölgelere veya konuma göre arama yapın veya fiyat eğilimlerini ve mevcut kat planlarını izleyin - bilgili alıcıların başkentte yeni inşa edilen evler için daha sorunsuz bir emlak arayışı için ihtiyaç duyduğu her şey.

Ardından, bağımsız mülk değerlemeleri ve sözleşme değişimi dahil olmak üzere rezervasyon ve idari aşamalar gelir. Son aşama, yeni ev sahibinin imzalanması ve tescil edilmesidir.

Her adımda, satıcı ve alıcı taraflarından avukatlar eşlik eder. Kayıt ve fon transferi de dahil olmak üzere her aşamada izler ve yardımcı olurlar. Bu, bir hesap açmanın ve ülkeye taşınmanın zorunlu olmadığı ve anlaşmanın uzaktan ilerleyebileceği anlamına gelir (buna daha sonra değineceğiz).

HALA, SORULARINIZ MI VAR? TEMASA GEÇİN!

Sales office

Yabancılar İçin Birleşik Krallık Emlak Vergileri

Birleşik Krallık'ta emlak piyasasına yapılan herhangi bir yatırım, emlak değeri üzerinden bir defaya mahsus olmak üzere damga vergisi arazi vergisine (SDLT) tabidir (%0 ila %12).

Buna ek olarak, alıcılar Tapu Kayıt ücretleri, noter ve emlak komisyonculuğu hizmetleri ve belediye ücretleri gibi ilgili diğer masrafları da ödemelidir. Birçok vergi, satın alma türüne (örneğin, yeni inşa edilen evler veya ikincil mülk) ve değerine bağlıdır. Genel olarak, mülk fiyatının yaklaşık %5'ini ilgili maliyetlere harcanması beklenir.

Yeni bir ev sahibi de yeni bir ev satın aldıktan sonra yılda bir kez Belediye Vergisi ödenmek zorundadır. Bölgeye bağlı olarak 700 £ ile 2 500 £ arasında değişmektedir. Gelir vergisine gelince, bir yatırımcı, geliri yılda 12,5 bin sterlinin altına düşene kadar vergiden muaftır. Bu eşiğin üzerindeki her şey %13 gelir vergisine tabidir.

Bir mülkün satışının %18 oranında Sermaye Kazançları Vergisine (CGT) tabi olabileceğini unutmayın. Alış ve satış tarihleri arasındaki mülk değeri artışına dayanır.

Yurtdışından Londra Gayrimenkulüne Nasıl Yatırım Yapılır: Adım Adım Kılavuz

İlk olarak, Londra'da bir ev anlaşması yapmak için ihtiyaç duyduğunuz temel belgeleri hatırlayın ve Birleşik Krallık vatandaşı olmayan biri olarak gerekli kontrolleri tamamlayın.

Gerekli birkaç belge vardır, ancak en önemlileri şunlardır:

  • Kimlik kanıtı. Bu sizin pasaportunuz veya ehliyetinizdir.
  • Adres kanıtı. Bu, banka ekstreniz veya elektrik faturanız olabilir
  • Finansman kaynağı. Fonlarınızın kaynağını açıklamak için bir vergi beyannamesi veya maaş bordrosu sağlamanız gerekir.

Anlaşmayı uzaktan ve çevrimiçi olarak tamamlamak istiyorsanız, avukatınız için vekaletname yapabileceğinizi unutmayın. Bu durumda, İngiltere'yi ziyaret etmeden Londra'da yeni bir ev satın alabilirsiniz.

Peki, yabancı bir alıcı için mülk satın alma süreci nasıl görünüyor?

Birleşik Krallık'ta bir daire nasıl satın alınır, adım adım talimatlar

Adım 1 - Bütçenizi Bilin

İlk olarak, bir bütçe oluşturmak ve mali durumunuzu bilmek çok önemlidir. Mevcut gelirinizi, harcamalarınızı ve sahip olduğunuz birikimleri analiz edin.

Bazıları bu tür ürünler sunduğundan, Birleşik Krallık'taki bir borç verenden ipotek almak isteyip istemediğinize de karar vermelisiniz. Bununla birlikte, Birleşik Krallık vatandaşı olmayan biri olarak ipotek almak genel süreçten farklıdır, bu nedenle önceden bir ipotek danışmanı veya komisyoncusu ile iletişime geçmek daha iyidir. Ex-pat ipoteği sunan bazı borç verenler HSBC, Barclays, NatWest ve Skipton International'dır.

Adım 2 - Doğru Mülkü Bulun

Ne kadarını karşılayabileceğinizi öğrendikten sonra mülk avınıza başlayın. Genel olarak, ikincil (veya mevcut) evler, yeni inşa edilen veya plan dışı projelere göre (tamamlanma tarihinden önce satın alma) daha uygun fiyatlı ancak daha az modern ve enerji verimlidir. Yabancılar için Londra'daki yeni inşa-satın alma süreci, mevcut bir mülkü satın almaktan biraz farklıdır. Ancak, bu adımların çoğu her ikisi için de geçerlidir. Bu aşamada, doğrudan bir geliştiriciyle iletişime geçebilir ve teklifinizi ve seçeneklerinizi tartışabilirsiniz.

Adım 3 - Teklif Verin

Satıcıya resmi bir teklifte bulunun. Sözleşme değişimi gerçekleşene kadar taraflardan hiçbirinin yasal olarak bağlı olmadığını unutmayın. Bir satıcı kabul ettikten sonra sonraki adımlara geçebilirsiniz.

Adım 4 - Bir Avukatla (Avukat) Çalışın

İstenen evi bulduktan ve muhtemelen rezerve ettikten sonra, emlak anlaşmasının yasal tarafını yönetmenin zamanı geldi. Uluslararası mülk satın alma konusunda uzmanlaşmış bir avukattan yardım aldığınızdan emin olun. Yeni yapılar için, geliştiriciler tipik olarak avukat hizmetlerini sunar ve bu şekilde çalışmak genel bir uygulamadır. Bazı uzmanlar diğerlerinden daha gelişmiş hizmetler sunar, bu nedenle bir avukatla çalışırken ipotek almak veya her şeyi uzaktan yapmak gibi tüm ayrıntılarınızı tartıştığınızdan emin olun.

Adım 5 - Taşıma

Bu aşamada siz ve satıcı satış şartı üzerinde anlaşacaksınız. Ayrıca, HMRC Kara Para Aklamayı Önleme gereksinimlerinin bir parçası olarak kimlik kanıtı ve adres kanıtı da sunacaksınız. Bundan sonra, avukatınız nakli başlatabilir. Basit bir ifadeyle, taşıma, mülkün bir mal sahibinden diğerine yasal olarak devridir (yeni inşa edilen evler için de geçerlidir).

Adım 6 - Sözleşme Değişimi

Sözleşmeler değiş tokuş edildikten sonra, bir mülk işlemi yasal olarak bağlayıcı hale gelir, yani anlaşmadan çekilmenin cezalara tabi olacağı anlamına gelir. Bu adımda, genellikle fiyatın %10'undan az olmayan depozitoyu da aktarırsınız. Ayrıca, siz ve satıcı tamamlama tarihini belirleyeceksiniz.

Adım 7 - Tamamlama

Bir satıcı paranın geri kalanını aldığını onayladığında tamamlama gerçekleşir. Bu adımda, Damga Vergisi Vergisini (SDLT) ödersiniz ve yeni evinizi Tapu Siciline tescil ettirirsiniz.

Satın aldığınız pazara (mevcut veya yeni yapılar) ve şu anda ikamet ettiğiniz ülkeye bağlı olarak adımlarda bazı farklılıklar olabileceğini unutmamak çok önemlidir. Sonuç olarak, uluslararası emlak satın alma konusunda uzmanlaşmış İngiltere merkezli emlak uzmanlarına danışmak en mantıklı yaklaşımdır.

Londra'da En Çok Aranan Emlak Yatırımı

Bir yatırımcı Londra'da mülk satın almalı mı?

Londra emlak yatırımının temellerini öğrendikten sonra, yabancı alıcıların ve yatırımcıların seçtiği en çok talep edilen emlak türlerinden bazılarını ele alalım. Uzmanların çoğu, başkentte dört ana yatırım amaçlı gayrimenkul türü tanımlar: apartman daireleri, öğrenci konaklama yerleri, müstakil evler ve geliştirme projeleri. Ana odak tipik olarak ilk ikisi üzerindedir. Giriş eşiği 100.000 £ civarındayken, beklenen getiriler %4 ile %10 arasında sıçramaktadır. Çoğu yatırımcı için başabaş süresi 5 ila 10 yıl sürer.

Londra'da öğrenci konaklaması satın almak, yabancı alıcıların tercih ettiği en çok talep edilen yatırım türlerinden biridir. İlginç bir şekilde, yatırımcılar, mülkle ilgilenen yerel bir İngiliz yönetim şirketi ile sözleşme imzaladıklarından, genellikle öğrenci yurdunun kiralanmasını kendileri yönetmezler. Bu tür şirketler, yatırımcıya kira gelirinin (aylık veya üç aylık) finansmanını, yönetimini ve transferlerini yönetir.

Yeni yapı pazarının genellikle birkaç nedenden dolayı mevcut evlerden daha çok tercih edilen bir sektör olarak görüldüğünü belirtmek önemlidir. Londra'daki yeni evlerin metrekareleri daha fazla talep görüyor, pazarlanması daha kolay ve plan dışı satın alınabiliyor (taksitlerle ve inşaat tamamlanmadan önce satın alma).

FAQ

Yurtdışından Londra Mülkü Satın Alabilir misiniz?

Yabancı alıcılar yasal olarak İngiltere'de bir mülk satın alabilirler. Ancak, genellikle ek gereksinimlerle, daha yüksek faiz oranlarıyla ve daha büyük mevduatlarla (İngiltere'de bir ipotek almak istiyorlarsa) karşı karşıya kalırlar.

Birleşik Krallık Mülkünü Vizesiz Satın Alabilir miyim?

Denizaşırı alıcılar ve yatırımcılar (Birleşik Krallık'ta ikamet etmeyenler) vizesiz bir Birleşik Krallık'ta ev satın alabilirler. Yatırım tutarı en az 2 milyon £ ise Tier 1 (yatırımcı) vizesine başvurabilirsiniz.

Tier 1 Vize gereksinimleri şunları içerir: 18 yaşında veya daha büyük olmak, para kaynaklarını kanıtlayabilme ve bir Birleşik Krallık bankasında açılmış bir hesap.

Yurtdışından Birleşik Krallık İpoteği Alabilir miyim?

Yabancı alıcılar İngiltere ipoteği ile bir mülk satın alabilirler. Ancak süreç ve gereksinimler, İngiltere'deki alıcılar için tipik süreçlerden farklıdır. Birçok borç veren, daha yüksek faiz oranları ve daha büyük mevduatlar talep ederek yabancı alıcılara daha az seçenek bırakacaktır.

Bundan kaçınmak için, anlayışlı yabancı alıcılar, bir konut mülkü satın almak için Birleşik Krallık ipoteği sağlamaya yardımcı olabilecek uzman borç verenlerden veya uluslararası bankalardan yararlanabilir.

Homes you may like

Need help finding your new home?
Need help finding your new home?

Leave a request and specialists will select the property

By submitting this form, you accept our Terms & conditions & Privacy policy Please note that 1newhomes will send the above details to house developer or agent. This site is protected by reCAPTCHA and the Google.

We use our own and third-party cookies to collect data related to your activity on our site for analysis and to improve your experience. By continuing to use our site, you consent to the use of these cookies. Learn more

Ok